Oferta Zakres usług

  Nasz gabinet wykonuje szeroki zakres usług:

  1. Profilaktyczne
   • -skaling – usunięcie złogów kamienia nazębnego za pomocą drgań urządzenia dźwiękowego oraz strumienia wody. Według światowej organizacji zdrowia zaleca się wykonywać ten zabieg co pół roku.
   • -piaskowanie – usunięcie z powierzchni zębów osadów i powierzchownych przebarwień. Zabieg ten wykonuje się specjalnym urządzeniem, za pomocą piasku i sprężonego powietrza.
   • -lakowanie zębów – zabieg wykonywany najczęściej u dzieci. Polega na zalaniu bruzd w zębach trzonowych specjalnym lakiem, chroni to te miejsca przed przedwczesną próchnicą.
   • -lakierowanie – pokrycie zębów lakierem fluorkowym w celu zniesienia ich nadwrażliwości i ochrony przed próchnicą.
  2. Chirurgiczne
  3. Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu, co gwarantuje komfort pacjenta.
   • -usuwanie zębów mądrości
   • -usuwanie korzeni zębów
   • -usuwanie zębów mlecznych
  4. Stomatologia zachowawcza
  5. Ubytki w zębach wypełniamy nowoczesnymi, światłoutwardzalnymi materiałami kompozytowymi, dzięki czemu są prawie niewidoczne.
   Przy opracowywaniu ubytków stosujemy znieczulenia w celu wyeliminowania bólu

  6. Endodoncja
  7. Endodoncja – zęby w zaawansowanym stanie zapalnym. Martwe zęby często powodują ból i konieczność leczenia ich kanałowego. Polega ono na usunięciu martwej miazgi z kanałów korzeniowych, dezynfekcji, a następnie wypełnienie kanału materiałem niedrażniącym tkanek. Podczas leczenia stosujemy nowoczesny sprzęt do mierzenia długości kanału, a sam zabieg dzięki znieczuleniu jest bezbolesny.

  8. Protetyka
   • -wkłady koronowo-korzeniowe – są wykorzystywane w przypadku znacznego zniszczenia korony zęba. Po wykonaniu leczenia kanałowego wykonujemy wkład, który przyjmuje rolę rusztowania do dalszej odbudowy
   • -wkłady koronowe – w przypadku dużych ubytków zęba są alternatywą dla standardowych wypełnień kompozytowych. Są bardziej wytrzymałe i estetyczne. Wykonuje je pracownia.
   • -korony porcelanowe – to stałe uzupełnienie protetyczne wykonane na podbudowie cyrkonowej lub metalowej. Stosuje się je w przypadku znacznego zniszczenia korony zęba lub w celu poprawy estetyki. Kolor dopasowuje się indywidualnie do zębów pacjenta.
   • -mosty porcelanowe – to stałe uzupełnienie protetyczne cementowane na zębach pacjenta. Za ich pomocą, możemy uzupełnić brak od jednego do kilku zębów.
   • -protezy – ruchome uzupełnienia stosowane w przypadku całkowitych lub częściowych braków zębowych. Wykonujemy protezy akrylowe (ZDJĘCIE), częściowe lub całkowite – szkieletowe – przy częściowych brakach w uzębieniu. Są trwalsze i mogą być dłużej użytkowane.
   • -nakładowe – utrzymywane przez system zatrzasków.
   • -acetalowe – ich zaletą jest duża estetyka i elastyczność.
   • -proteza na mikroimplantach – stosowane przy bezzębiu mikroimplanty, znacznie poprawiają utrzymanie protezy w jamie ustnej.
  9. Wybielanie
   • -wybielanie nakładkowe – (ZDJĘCIE NAKŁADKI) jest to zabieg trwający około 14 dni. Lekarz wraz z pracownią protetyczną wykonuje indywidualne szyny z przestrzeniami, dla materiału wybielającego. Pacjenci po przeszkoleniu sami nakładają żel do wkładek i wykonują wybielanie w domu.
   • -wybielanie gabinetowe – zabieg jednorazowy, polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło lampy LED-owej. Zabieg trwa 45 minut. Efekt utrzymuje się przez ok 2 lata i jest zależny od nawyków pacjenta.

   Po każdym wybielaniu należy zachować białą dietę przez 48 godzin. Nie spożywać pokarmów ani nie pić napojów posiadających ciemne barwniki. Przed wybielaniem należy wykonać profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia i osadu nazębnego.

  10. Implanty
  11. Co to są implanty

   Implant a dokładniej implant stomatologiczny to specjalnie zaprojektowana tytanowa śruba. Wprowadzana jest przez lekarza w kość wyrostka zębodołowego. Dzięki unikalnym właściwościom tytanu- metalu który jest biozgodny z ludzkimi tkankami, śruba zrasta się trwale z kością. Sam implant jest filarem na którym zostaje następnie osadzona korona implantologiczna. Można powiedzieć że zastępuje on utracony korzeń zęba, natomiast korona na nim osadzona- koronę utraconego zęba. Cała konstrukcja zapewnia funkcjonowanie w ten sposób odbudowanego zęba jako osobnej jednostki, niezależnej od zębów pozostałych.

   Od konsultacji do nowego zęba, czyli jak wygląda leczenie implantologiczne.

   Na początku odbywa się konsultacja, podczas której lekarz zbiera wywiad z pacjentem i ustala wskazania do osadzenia implantu. Na tej wizycie pacjent dostaje również skierowanie na wykonanie tomografii 3D wyznaczonego obszaru jamy ustnej.

   Na kolejnej wizycie chirurg szczegółowo analizuje dostarczone przez pacjenta zdjęcie, oraz planuje zabieg wszczepienia implantu. Zwykle na tej wizycie pacjentowi wydawana jest też recepta na antybiotyk, który stanowić będzie osłonę w trakcie zabiegu i w pierwszych dniach gojenia.

   Kolejna wizyta to już sam zabieg, w naszym gabinecie wykonywany jest przez chirurga stomatologicznego. Jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a więc wsposób bezbolesny. Po wszczepieniu implantu pacjent wychodzi z gabinetu z założonymi szwami, a czasami także śrubą gojącą. Większość pacjentów sam zabieg oraz okres pozabiegowy wspomina znacznie lepiej, niż np. zabieg ekstrakcji zęba.

   Po zabiegu następuje okres wgajania implantu do kości. Trwa on zwykle między 3 a 6 miesięcy, w zależności od miejsca wszczepienia. Po tym okresie, na kolejnej wizycie implant jest odsłaniany, i zostaje założona śruba gojąca (jeśli nie została wcześniej założona w trakcie zabiegu). Jest to mały metalowy element, wystający do jamy ustnej, mający na celu odpowiednie uformowanie tkanek miękkich otaczających implant.

   Po około 2 tygodniach od założenia śruby gojącej lekarz pobiera wycisk, na podstawie którego zostanie zaprojektowana korona protetyczna osadzona na implancie.

   Kolejna wizyta to już oddanie i osadzenie gotowej korony protetycznej.

   Implanty jako alternatywa dla konwencjonalnych uzupełnień

   Dlaczego warto odbudować ząb właśnie na implancie? Ponieważ stanowi on znacznie lepszą alternatywę w wielu sytuacjach. Oto przykłady:

   W przypadku pojedynczego braku zębowego, ograniczonego z obu stron przez zęby sąsiednie (np. utracona szóstka górna, ale obecna piątka i siódemka), żeby odbudować ten ząb można:

   • a) Zrobić most adhezyjny- takie rozwiązanie co prawda nie wymaga, lub wymaga tylko minimalnego szlifowania zębów sąsiednich, jednak jest bardzo nietrwałe, most szybko może zostać utracony, dlatego jest to bardzo rzadko wykorzystywane rozwiązanie.
   • b) Wykonać most konwencjonalny (5, 6, 7) jednak wiąże się to ze szlifowaniem a co za tym idzie , pewnym okaleczeniem dwóch zdrowych zębów sąsiednich. Co więcej, jeśli któryś z tych zębów zostanie utracony, będzie się to wiązało z utratą całej konstrukcji mostu.
   • c) Odbudować ząb na implancie, co sprawi, że konstrukcja ta będzie niezależna od innych zębów, przez co przy odpowiedniej higienie rokuje ona długoletnim utrzymaniem.

   W przypadku braku ostatniego zęba w łuku np. 7demki i jednoczesnym braku obecności 8semki implant staje się jedyną alternatywą, ponieważ w takim wypadku nie można wykonać mostu.

   W przypadku utraty wielu zębów i konieczności wykonania protezy, wszczepienie kilku implantów, ze specjalnymi elementami retencyjnymi, może znacznie poprawić utrzymanie protezy, zwiększając przy tym znacznie komfort jej użytkowania.

  12. Ortodoncja
  13. Pierwsza wizyta ortodontyczna jest wizytą diagnostyczną. Są na niej pobierane wszystkie niezbędne dane do zaplanowania leczenia takie jak:
   -zdjęcia wewnątrz i zewnątrzustne
   -wyciski pod modele diagnostyczne
   -skierowania na niezbędne zdjęcia rentgenowskie

   Na kolejnej wizycie przedstawiany jest indywidualny, kompleksowy plan leczenia ortodontycznego, uwzględniający również zabiegi z innych dziedzin stomatologii. Pacjent po zapoznaniu się z planem, oraz wyrażeniu zgody może rozpocząć leczenie ortodontyczne.